Megbízható és tapasztalt cég vagyunk
Teljes körű temetkezési szolgáltatás
1. 1. Orvosi halotti bizonyítvány elkészítése.
Az orvosi halotti anyakönyvi kivonatot (CMCD) a halálesettől számított 24 óra elteltével (a diagnózistól függően minimum 12 óra elteltével) állítják ki, és az elhunyt személyazonosító okmánya alapján állítják ki.
2. A halotti anyakönyvi kivonat megszerzése.
A halotti anyakönyvi kivonatot az S.P.C.L.E.P-nél (Public Local Community Service for the Persons of Persons), vagy adott esetben annak a közigazgatási-területi egységnek a városházán állítják ki, amelynek körzetében a haláleset bekövetkezett vagy a holttestet megtalálták.
A halotti bizonyítvány arra az esetre, ha a halál oka természetes, a törvény által meghatározott állítják ki 3 napon belül; Ez magában foglalja mind a haláleset napját, mind a nyilatkozattétel napját.
A halotti anyakönyvi kivonat kiállításához szükséges dokumentumok:
A halotti nyilatkozattal együtt a nyilatkozattevő a következő dokumentumokat szükséges benyújtani:
a) a halálesetet igazoló orvosi igazolást, egy típusnyomtatvány mellékletében, amelynek tartalmaznia kell a nyilvántartási számot, a pontos dátumot, a megállapítást végző orvos aláírásával, az egészségügyi egység pecsétjével, továbbá a halál okát, rövidítések nélkül, nagybetűkkel kell rögzíteni;
b) születési és házassági anyakönyvi kivonat, az esettől függően;
c) az elhunyt személyazonosító okmányát;
d) az elhunyt katonai betétkönyve vagy adott esetben besorozási bizonyítványa;
e) a nyilatkozattevő személyazonosító okmányának fénymásolata.
(2) abban az esetben, ha a nyilatkozattevő nem tudja bemutatni az elhunyt anyakönyvi kivonatát és/vagy személyazonosító okmányát, írásban közli azok hiányának indokát, valamint az elhunyt anyakönyvi adatait.
Temetési támogatás
A temetési támogatás a következő személyek elhunyta esetén jár:
• biztosított;
• nyugdíjas;
• olyan családtagnak, aki halálakor nem volt biztosított vagy nyugdíjas.
Kedvezményezettek:
A biztosított vagy a nyugdíjas halála esetén
A haláleseti ellátást egyetlen személynek folyósítják, aki adott esetben:
• a túlélő házastárs;
• a gyermek;
• a szülő;
• a nevelő;
• a kurátor;
• aki okiratokkal igazolja, hogy a halálesetből eredő költségeket ő viselte, ha a fent említett személyek egyéb kérelmet nem nyújtanak be.
A temetési támogatást annak a biztosítottnak vagy nyugdíjasnak folyósítják, akinek családtagja elhunyt.
A törvény értelmében családtag:
• a férj/feleség;
• saját gyermek, örökbefogadott gyerek, nevelőszülők, neveléssel megbízott személyek, a gyermek 18 éves koráig, vagy ha folytatják tanulmányaikat, annak befejezéséig, 26 éves korig, kortól függetlenül eltartott gyermekek , ha 18 vagy 26 éves koruk előtt egészségi állapotuk miatt munkaképtelenné váltak.
• bármely házastárs szülei és nagyszülei.
Abban az esetben, ha az elhunyt családtag munkaképtelen, 18 év feletti gyermek volt, a haláleseti segélyt a társadalombiztosítási szakorvos által kiállított orvosi okirat bemutatása mellett folyósítják, amely igazolja a munkavégzésre alkalmatlanná tevő kiváltó okot., és annak dátumát.
A segély összege:
A haláleseti segély összegét az állami társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvény évente határozza meg, és nem lehet alacsonyabb a bruttó átlagkereset értékénél. A támogatást a kérelem benyújtásától számított 3 munkanapon belül fizeti ki,
• a területi nyugdíjasház, a nyugdíjas vagy családtagjának halála esetén;
• a munkanélküli biztosítás költségvetését kezelő intézmény, a munkanélküli személy, illetve a munkanélküli családtag halála esetén.
Az esettől függően a támogatás folyósításához szükséges dokumentumok:
• a támogatás folyósítása iránti kérelem (11. sz. melléklet);
• halotti anyakönyvi kivonat (eredeti és másolat);
• a kérelmező személyi igazolványa (eredeti és másolat);
• a kérelmező anyakönyvi okiratai, amelyek igazolják az elhunyttal való rokonság fokát, vagy adott esetben a gyámi, gondnoki, vagyonkezelői minőséget igazoló dokumentum (eredeti és másolat);
• annak igazolása, hogy a kérelmező viselte a haláleset okozta költségeket (eredeti és másolat);
• 18 éven felüli önellátásra alkalmatlan gyermek esetén a társadalombiztosítási szakorvos által kiállított orvosi okmány, amely igazolja a betegséget és a betegség kialakulásának időpontját (eredeti);
• igazolás, amely igazolja, hogy a 18 és 26 év közötti családtag a halál napján jogszabály szerint szervezett oktatásban vett részt (eredeti).
• a munkáltató által kiállított igazolás, amely igazolja, hogy az elhunyt személy a halála időpontjában biztosított volt, adott esetben a REVISAL alapján.
• a kérelmező nevére nyitott, a banki egység által kibocsátott lej pénzforgalmi számla, amelyre a támogatások folyósítva lesznek.
• annak igazolása, hogy a családtag nem volt biztosított vagy nyugdíjas, a haláleseti segélyt igénylő személy felelős nyilatkozatával történik.
Az elhalálozási segély kifizetését követően a társadalombiztosítási jogosultság kifizetője köteles az eredeti halotti anyakönyvi kivonat hátoldalára ráírni a „KIFIZETETT” szót, a dátum, aláírás és a bélyegző kíséretében.
Haláleset a kórházban
- a haláleset után két órával a családot telefonon értesítik, az elhunytat a kórházi részleg hallottasházában helyezik el
- a család kérheti a halotti anyakönyvi kivonat kiállítását a haláltól számított 6 óra elteltével, ha a kezelőorvos úgy ítéli meg, hogy boncolás nem szükséges
- ha az elhunyt boncolást igényel, a halotti anyakönyvi kivonatot az anatómus-patológus állítja ki az elhunyt személyazonosító okmánya alapján. Az okmányok elkészítése után cégünk el tudja szállítani az elhunytat a hallottasházból a temetői kápolnába.
Haláleset otthon
- erőszakos okból bekövetkezett haláleset (baleset, gyilkosság, öngyilkosság stb.) esetén értesíteni kell a rendőrséget (112)
-a haláleset megállapítása után a cég munkatársai átvehetik az elhunytat, majd felkészítik őket a temetésre és elhelyezik a kápolnában
Képgaléria
Kapcsolat
Piața Eroilor Revoluției, nr. 19, Szatmárnémeti, ( a bejárat az Ady Endre utca 1 szám felől)
Melinda Patraus - 0740 057 051 (RO, HU),
Makra Sebi - 0744 894 037 (RO, HU)